VE VARGA László   VE id. DÁRDAI Pál

Gólszerzők
1 - 0 VESSZŐ Tamás 56'
2 - 0 VÍGH Szabolcs 75'

A mérkőzés 1 perces gyásszünettel kezdődött, játékosunk, Morvai Ferenc édesapja tragikus elhunyta alkalmából.
A csapatok óvatos játékkal kezdték a mérkőzést, egy jó darabig "erőfelmérés" folyt a pályán. Helyzetek nem nagyon adódtak, inkább mezőnyjáték folyt. Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, de Antal S. bravúrral avatkozott játékba, és a lelassuló labdát a gólvonal elől Tóth B.-nak sikerült elrúgnia. A másik oldalon Vígh Sz.-t szerelték gyanús körülmények között a 16-oson belül, de a közelben álló Makai játékvezető továbbot intett. Az első félidőben remekül tartottuk magunkat, eltüntettük a két csapat közti osztálykülönbséget.
A második játékrész remekül indult számunkra. Fischer N. jobb oldalról lőtt be egy szabadrúgást, amit Korosecz T. fejelt a kapu elé a hosszú oldalról, és
Vessző T. szinte a gólvonalról fejelte tovább a labdát a Barcs kapujába (1-0). Ettől kezdődően láthatóan sürgősebb lett a vendégeknek a támadások felépítése, de védekezésünknek köszönhetően igazi nagy gólhelyzetig nem jutottak el a barcsiak.
A 75. percben Éles A. szerzett labdát a saját térfelén, ezután remekül ugratta ki Varga B.-t, aki a kifutó kapus mellet is elhúzta a labdát, majd önzetlenül passzolt
Vígh Sz. elé, akinek nem okozott gondot közelről a hálóba pofozni a játékszert (2-0)
A hátralévő negyed órában a vendégek igyekeztek gólt szerezni, de hősiesen védekeztünk és megakadályoztuk ezt.

Csapatunk nagy bravúrt hajtott végre azzal, hogy egy osztállyal feljebb játszó ellenfelét elbúcsúztatta a kupából. Ezzel a teljesítménnyel a szép számú közönség is elégedett volt, mert a mérkőzés lefújása után vastapssal jutalmazták a csapatot.
A következő forduló sorsolására augusztus 31-én kerül sor, ekkor már az NB.I-es csapatok is bekapcsolódnak a küzdelmekbe, a nemzetközi kupákban indulók kivételével!

Varga László: Minden elismerés a csapaté! Nagy küzdelemben, helyenként egészen jó iramú és színvonalú mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a magasabb osztályban szereplő ellenfelével szemben. Győzelmünket egységes és jó csapatjátékunknak köszönhetjük. Voltak jó, és tudásukhoz képest közepes egyéni teljesítmények is, de a saját posztján így is szinte mindenki hozzátett valami pluszt a győzelemhez. Ezt a sikert az egész keret a magáénak érezheti, azok is, akik ma nem kerültek pályára, de segítik a közös munkát!